Kdo to je hodinový manžel Kdo to je hodinový manžel

Kdo to je hodinový manžel

Každý muž není domácím kutilem ovládajícím devatero řemesel. Pokud je potřeba doma něco opravit, seřídit či smontovat, je k tomu zapotřebí alespoň trošku manuální zručnosti, ale také potřebný čas.

Některé hlavy rodin by drobné domácí práce zvládli, ovšem mají časově náročné povolání, při kterém často cestují, nebo se domů vracejí pozdě večer. To pak není zrovna vhodný čas k vrtání do zdi, či zatloukání hřebíků. Další dnes bohužel běžnou situací jsou osamělé ženy a matky, ale také důchodkyně. Některé si poradí i s mužskými pracemi, ovšem řada z nich není vůbec řemeslně zručná, nebo jim to nedovoluje péče o malé děti či zdraví. To všechno jsou situace, kdy přijde vhod hodinový manžel.

Kdo tedy je hodinový manžel?
Zpravidla to bývá zručný řemeslník, který zvládne nejrůznější práce. Bývá vyučen některému řemeslu, ale poradí si i v jiných oborech. Je schopen vymalovat, smontovat nábytek, položit plovoucí podlahu, provést nejrůznější drobné opravy jako je kapající vodovodní kohoutek, protékající záchod, vyvrtání otvorů k zavěšení poliček či obrazů na zeď. Zrovna tak pro něj není problémem opravit cokoliv v kanceláři. Hodinový manžel prostě musí mít pozitivní přístup k manuální práci a nahradit jakéhokoliv řemeslníka. Vedle domácích prací zvládne i nejrůznější práce v zahradě, od sekání trávy až po prořezání stromů. Samozřejmostí je, že po jakékoliv práci si hodinový manžel po sobě pečlivě uklidí.

Jak si jej objednat?
Téměř v každém českém městě dnes fungují agentury, na které se můžete kdykoliv obrátit, aby vám vyřešily jakýkoliv problém s drobnými opravami a údržbou. K dispozici mají zkušené a zručné řemeslníky, které k vám vyšlou. Vše funguje na základě oboustranné dohody a na vykonané práce poskytuje agentura či samostatný hodinový manžel osobní záruku. Hodinový manžel provede i drobnou zakázku, kterou obvykle většina firem odmítá.

Jsou i hodinové manželky?
Rovněž služby hodinových manželek jsou dnes běžné. Využívají je zejména zaměstnané ženy, které nestíhají domácí úklidové práce, praní, žehlení, nebo i vaření. Zvláště v předvánočním čase je o hodinové manželky velký zájem. Vygruntují celý byt, vyčistí okna, vyperou velké prádlo a vykonají další běžné domácí práce, které jsou většinou záležitostí žen.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.