Minimalistické páčkové vypínače v retro stylu jsou opět v módě

Všimli jste si, že v posledních letech je trendy propojovat moderní a retro prvky?

Zejména v oblasti interiérového designu si můžete při kombinování starého a nového skvěle vyhrát. Zkuste využít moderní materiály a dekory a doplňte je o páčkové retro vypínače, které znaly už naše prababičky.

První vypínače byly v podobě vypínačů otočných. Ty později nahradily praktičtější vypínače páčkové, místo kterých následně nastoupily vypínače klapkové zvané také kolébkové. Nyní jsou i tyto vypínače nahrazovány nejmodernějšími velkoplošnými vypínači. Nic vám ale nebrání jít proti proudu a vrátit se zpět k páčkovým vypínačům. Nejen, že jsou na pohled velmi pěkné, ale mohou v interiéru vytvořit zajímavý kontrast.

packove vypinace v retro stylu 1

Typy páčkových vypínačů

Při výběru páčkových vypínačů nejste nijak limitováni. Můžete mít páčkové vypínače jednopólové, křížové, střídavé, dvojité střídavé, tlačítkové i vypínače typizované jako zvonek. Podle potřeby pak můžete volit vypínače v jednoduchých nebo vícenásobných rámečcích, kde je můžete kombinovat s retro zásuvkami.

Kromě klasické bílé barvy páčkových vypínačů se dnes vyrábí i vypínače barevné. V řadě vypínačů OPÁL, kterou najdete v nabídce společnosti Tympol Plus, si můžete vybrat z béžových, černých nebo metalických páčkových vypínačů v pískovém, stříbrném, zlatém, měděném nebo grafitovém provedení.

packove vypinace v retro stylu 2

Kam s páčkovými vypínači?

Dumáte nad tím, kam by se retro vypínače hodily? Jak už bylo zmíněno, jednou z možností je zkombinovat velmi moderní minimalistický interiér s ladnými páčkovými vypínači, které určitě zaujmou na první pohled. Nebo naopak, pokud máte starší chalupu nebo rodinný domek, mohou být páčkové vypínače součástí historické tváře objektu. Podobně se dají retro vypínače použít i v památkových budovách, kde budou působit rozhodně lépe než moderní typy vypínačů.

packove vypinace v retro stylu 3

Doporučujeme: Zásuvky pro dům, byt i kancelář – typy, vlastnosti a funkce

Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.