Okrasné zahrady

Kdo by v dnešní době nepodlehl kouzlu okrasných zahrad? Zřejmě každý, protože naturalistický styl s přírodní scenérií, kterou si můžete každý den vychutnat výhledem z vašeho okna i vlastními kroky po zahradě je vskutku nenahraditelný.

Jenže zakomponovat tu prvky tak, aby plnily krásu i účelnost, není úplně snadné. Okrasné zahrady totiž vyžadují terénní úpravy, kladou důraz na vyváženou výsadbu květin, rostlin i keřů a v neposlední řadě rovněž na geometrické tvary a konstrukce. Inspiraci člověk může čerpat i ze zkrášlování parků a zámeckých zahrad.

Okrasné zahradnictví je architekturou a prastarým uměním spoustu let
Z historie jsou nám známy obezděné zahrady Egypťanů i soukromé parky a terasovité zahrady mezopotámské kultury - umělé valy, podporované sloupy, visuté zahrady, atd. Peršané do svých zahrad zase hodně často preferovali vodní prvky a v Indii a Číně je skvostné sledovat výsadbu posvátných hájů a rostlin. Umožnění volného růstu vyrazí dech barevností a vůní nejrůznějších květin. Japonci mají poměrně nevšední styl s disciplinovaným uspořádáním rostlin, jejichž účelem je dosažení jemné krásy založené nejen na jednoduchosti, ale také ekonomice. Bonsaje jsou jedinečné miniatury v zahradách. Nyní již zřejmě tušíte, co vše okrasné zahrady mohou dnes představovat. Jakým směrem se vydáte vy?

Probuďte v sobě zahradníka
Zatímco užitečnost těchto zahrad klesá díky tomu, že se zde nepěstuje tolika ovoce či zeleniny, její hodnota stoupá především v kráse rostlin, zeleně a jednoduše v přírodě. V takové zahradě je znázorněna schopnost a představivost každého majitele. Různé kombinace rostlin a bylinek (tymián, oregano, heřmánek, šalvěj, Šanta kočičí, rozmarýn, karda, cicely (sladké čechřice), Agastache - anýz ytop, česnek pažitka - to vše vás uvede v pokušení.

V různých zahradních stylech se objevují i další designové prvky. Zachovejte v ní nádech rodinné zahrady a dejte do ní kus své duše a lásky. Příliš dokonalá zahrada zavání sterilním prostředím.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.